Co máme nového

Novinky

Titanik v Brně!

16. Listopad 2018

Světová výstava Titanic se koná na Výstavišti v Brně v prostorách pavilonu C v těsné blízkosti našeho hotelu.

Díky originální expozici návštěvníci doslova vstoupí na palubu legendárního plavidla, které před více než sto lety kleslo na dno Atlantského oceánu. Na výstavě jsou k vidění věrné rekonstrukce částí lodi, návštěvníci se mohou těšit na procházku kajutami, luxusní kavárnou, částí strojovny nebo se dotknou osudného ledovce. Výstava nabízí také pohled na stovky exponátů vytažených z vraku lodi na dně oceánu.

Výstava projela celý svět a nadchla miliony návštěvníků, ale v Brně bude mít svoji derniéru. Stovky originálních artefaktů vytažených z hlubin oceánu se již nikdy nebudu prezentovat takto pohromadě.

Rezervujte si u nás víkendový pobyt během výstavy za bezkonkurenční ceny - od 1 550,-Kč (v ceně není zahrnuta snídaně)

Pro více informací a rezervace kontaktujte nás kontaktujte na tel. +420 543 122 018, reservations@hibrno.cz nebo využijte náš online rezervační systém.

 

"Každý návštěvník výstavy dostane hned u vstupu boarding pass – palubní vstupenku, se jménem skutečného pasažéra na Titaniku. Díky tomu tak prožije celou výstavu jako jeden z reálných cestujících. Právě emocionální rozměr dělá z výstavy jednu z nejúspěšnějších na světě. Viděly ji již desítky milionů lidí. V Brně však budou exponáty v takto velké a ucelené kolekci vystaveny naposledy. Veřejnost

v České republice má tedy poslední možnost na legendární Titanic nastoupit," řekla k výstavě její česká kurátorka Květa Havelková.

Fenomén Titanic vypráví příběh doby počátku 20. století, příběh technického rozmachu, příběh luxusu a rozvoje lidstva. V rámci rozsáhle expozice, která zabere více než 3000 m2, projdou návštěvníci částmi skutečného Titaniku. Ve třinácti galeriích doplněných o kinosál, na ně čekají kajuty několika tříd, navštíví francouzskou kavárnu, strojovnu s vodotěsnými dveřmi, dotknou se reálného ledovce, prohlédnou si vrak legendárního parníku na dně oceánu, zažijí 3D virtuální realitu a vzdají hold obětem zkázy Titaniku. Všechny prostory výstavy jsou opatřeny speciálním zvukovým doprovodem, který dokonale navozuje atmosféru v jednotlivých částech lodi od elegantního valčíku v 1. třídě, až po hluk strojoven v kotelně.

Výstava Titanic je vhodná nejen pro dospělé fanoušky legendární lodi, ale pro rodiny s dětmi. V rámci expozice je pro děti připravena dobrodružná Cesta za pokladem oceánu.

Majitelem výstavy je americká společnost RMS Titanic, která má jako jediná na světě právo vyzvedávat předměty z mnoha kilometrové hloubky na dně oceánu. Celková hodnota výstavy je tak nevyčíslitelná. Celosvětový fenomén Titanic podpořil i slavný film Jamese Camerona s Leonardem DiCapriem a Kate Winslet v hlavních rolích. Návštěvnici výstavy budou mít možnost vyfotografovat se na přídi lodi, podobně jako to udělali filmoví hrdinové.

Výstava je otevřena každý den od 9 do 20 hod

Více informací o výstavě najdete na www.TITANICVYSTAVA.cz

Vstupenky v ceně již od 190 Kč lze zakoupit buď v předprodeji, nebo přímo na místě.

Seznam aktualit

Přejít na začátek stránky